oznamy

Ďakujeme, že ste zodpovední !

Milí spoluobčania,

Aj touto cestou sa Vám chcem prihovoriť a poďakovať Vám za doterajšiu disciplinovanosť pri dodržiavaní zásad proti kvapôčkovej infekcii COVIC-19. Myslíme stále na to, že svojou prípadnou ľahkovážnosťou a ignorovaním odporúčaní môžeme ohroziť nás a našich blízkych. Postupne si začíname uvedomovať, že situácia, v ktorej sa momentálne nachádzame potrvá dlhšie, ako sme si na jej začiatku mysleli. Je neprípustné uľavovať v opatreniach, ktoré nám prikázal krízový štáb SR.

Naďalej platia opatrenia:

 • časté a dôkladné umývanie rúk
 • nosenie rúška, rukavíc  
 • používanie jednorazových papierových vreckoviek, ktoré po použití zahodíte do koša
 • vyhýbanie sa blízkemu kontaktu ľudom, dodržiavanie min. dvoj metrovej vzdialenosti od každého
 • vyhýbanie sa miestam s vyššou koncentráciou ľudí
 • pravidelná dezinfekcia rúk, povrchov, pracovných plôch a pomôcok v domácnosti i na pracovisku
 • povinná 14 dňová karanténa pre ľudí prichádzajúcich zo zahraničia
 • ak ideme medzi ľudí na dlhší čas, je potrebné rúško si obmieňať
 • tvarové rúško z látky je po použití potrebné vyprať na 60° C s bežne dostupnými pracími prostriedkami, prípadne ho vyvariť vo vode (100° C) po dobu 5 min. Po osušení je potrebné rúško z látky vyžehliť z oboch strán suchým teplom.

Rešpektujme prosím obmedzenia !

Pre starších občanov OcÚ Brutovce zabezpečuje služby:

 • bežný nákup potravín
 • pomoc pri dezinfekcií domácnosti
 • zabezpečenie liekov a iné.

V prípade záujmu  nás kontaktuje na tel. čísle: +421908 577 381, e-mail: obecbrutovce@stonline.sk

V tak náročnej situácií nám došla finančná pomoc pre našu obec priamo od správcu Nadácie TA3. Bol nám schválny príspevok na služby poskytované v čase karanténnych opatrení. Čiastka pre našu obec Brutovce je 1000 €. Veľká vďaka patrí správcovi nadácie Mgr. Petrovi Káčerovi. Z týchto finančných prostriedkov sme ihneď zakúpili dezinfekciu, rúška, ktoré Vám doručujeme za pomoci DHZ Brutovce.

Teším sa na čas, kedy si zložíme rúška a budeme sa môcť spolu konečne na seba usmiať. Ten čas príde, nebojte sa. Dovtedy však musíme dobojovať náš spoločný boj. A našimi najlepšími zbraňami sú naša zodpovednosť, odhodlanie a spolupatričnosť.

S pozdravom OZ a starostka obce Brutovce.